Pages Menu


Categories Menu
Czym jest giełda?

Czym jest giełda?

www.chwastywrazliwe.com.pl

Okazuje się, że wielu z nas nie wie co robią pracownicy Giełdy Papierów Wartościowych, kim są i jak ważna jest ich praca, jak bardzo dochodowa oraz co się tam właściwie dzieje.

Oczywiście warto zacząć od tego, że Giełdy Papierów Wartościowych istnieją na całym świecie. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, które nam się z giełda kojarzą najbardziej, ale i w najbardziej egzotycznych zakątkach naszego globu. Oczywiście taka giełda istnieje także w Polsce. Jej działanie zostało wznowione w 1991 roku czyli w dwa lata po ważnych przemianach ustrojowych w naszym kraju.

Na takich giełdach wszyscy mniej więcej robią to samo. Praca maklera giełdowego w Indiach czy Australii wygląda tak samo, jak w Berlinie czy Nowym Jorku. Kupuje on i sprzedaje w imieniu swojego klienta akcje czyli obligacje skarbu państwa lub spółek prywatnych. Gra na giełdzie bo tak te transakcje możemy nazwać inaczej jest czymś bardzo skomplikowanym i wymagającym znajomości rynku. Akcje kupuje się głównie po to, aby na nich zarobić, więc po to aby w odpowiednim momencie je sprzedać z zyskiem. Tak mniej więcej wygląda praca każdej Giełdy Papierów Wartościowych. Powstał już o tym niejeden film i serial, bo zawsze interesowało to ludzi.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *