Pages Menu


Categories Menu
Giełda Papierów Wartościowych

Giełda Papierów Wartościowych

Wartość giełdowa spółki kapitalizacja rynkowa określana jest mianem kapitalizacji rynkowej system peg zlecenia peg zastępuje zlecenia warset

Działalność Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce została wznowiona w Warszawie, 16 kwietnia 1991 roku czyli już ponad dwadzieścia lat temu, niedługo po przemianach ustrojowych w naszym kraju.

Na czym polega działalność Giełdy Papierów Wartościowych zarówno w Polsce, jak i na świecie oraz co takiego istotnego jest w tej organizacji, instytucji i do czego jest ona ludziom potrzebna?

Otóż przede wszystkim należy pamiętać o tym, że giełda papierów wartościowych – nie tylko polska, ale każda – to rynek na którym maklerzy dokonują w imieniu swoich klientów zakupów bądź też sprzedaży papierów wartościowych. Czym są papiery wartościowe? Przede wszystkim do papierów wartościowych zaliczamy akcje, są to inaczej obligacje skarbowe – czyli obligacje Skarbu Państwa, wypuszczane przez państwowe spółki i firmy, oraz obligacje korporacyjne – czyli obligacje spółek i firm prywatnych. Inne rodzaje akcji to warranty, opcje a także certyfikaty inwestycyjne.

Zawód maklera giełdowego zawsze był jednym z tych, które wiązały się z olbrzymim ryzykiem ale także była to ciekawa praca, pełna adrenaliny i można było naprawdę dużo zarobić pracując w tym zawodzie. W myśl powiedzenia, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana wielu decydowało się na ryzyko.

sprawdź jak sprawnie umorzenie jednostek uczestnictwa w domu maklerskim bossa kurs ropy ropa kurs na rynku światowym

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *