Pages Menu


Categories Menu
Pożytki z giełdy

Pożytki z giełdy

zakupy.konsument.edu.pl

Okazuje się, że Giełdy Papierów Wartościowych są na całym świecie, a więc nie tylko nowojorską giełdą rynek finansowy stoi. Maklerem można być i w Australii i w Indonezji, a także oczywiście w większości krajów europejskich, w tym w Polsce. Łatwo się domyślić, że lokalizacją polskiej Giełdy Papierów Wartościowych jest Warszawa. Tak, jak w większości państw rynek finansowy skupia się w stolicy.

Trochę inaczej jest właśnie we wspomnianych już Stanach Zjednoczonych. Najsłynniejsza giełda nie jest bowiem w stolicy, czyli Waszyngtonie, ale w Nowym Jorku. Mityczna, zlokalizowana na Wall street giełda, której symbolem jest byk.

Co w zasadzie robią pracownicy Giełdy Papierów Wartościowych? Co się tam dzieje takiego, co ekscytuje ludzi, przyprawia ich o radość, ale też załamanie, depresję, zawały serca w związku z bankructwem.

Sprzedaż i kupno akcji to zadanie skomplikowane, to coś co wymaga dobrego przygotowania, znajomości szerszego kontekstu i śledzenia rynku. Jest tyle czynników, które mogą sprawić, że akcje danej spółki wzrosną, a wartość innych nagle spadnie, że dobry makler giełdowy musi śledzić wszystko – od nowych inwestycji, po politykę międzynarodową. Dzięki temu zarabia pieniądze dla swojego klienta i dla siebie przy okazji także. Jak wiadomo nie są one małe.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *