Pages Menu


Categories Menu
Zarabianie na giełdzie

Zarabianie na giełdzie

Dla niektórych Giełdy Papierów Wartościowych to tajemnicze miejsca. Miejsca, w których rodzą się fortuny i upadają kariery. Miejsca, w których jest niesamowicie gwarno, głośno i dynamicznie. Miejsca, gdzie dzwoni dzwon, a na monitorach przelatują jakieś słupki. Miejsca, w których pracują mężczyźni ze słuchawkami na uszach i w czerwonych szelkach.

Oczywiście taki jest stereotypowy obraz Giełdy Papierów Wartościowych najczęściej wzorowany na giełdzie nowojorskiej. Ale jak się okazuje takie miejsca są także w Londynie, w Warszawie, a nawet w odległej Australii. Wszędzie tam sprzedaje się i kupuje różnego rodzaju akcje.

Najpopularniejsze dwa rodzaje akcji to akcje skarbu państwa, czyli takie, które państwo emituje samo, a także akcje spółek prywatnych, przedsiębiorstw całkowicie od państwa niezależnych. Maklerzy kupują i sprzedają w imieniu swoich klientów oba rodzaje akcji. Na obu rodzajach można bowiem zarobić. Wiele osób uczyniło właśnie Giełdy Papierów Wartościowych swoim głównym źródłem zarabiania pieniędzy. Takie osoby śledzą rynek giełdowy, szykują się na debiuty spółek i wiedzą kiedy należy zaryzykować, a kiedy przetrzymać i nie ryzykować ani odrobinę. To wymaga wieloletniej wprawy lub naprawdę niezawodnej intuicji, a najlepiej jednego i drugiego.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *