Pages Menu


Categories Menu
Pożytki z giełdy

Pożytki z giełdy

Okazuje się, że Giełdy Papierów Wartościowych są na całym świecie, a więc nie tylko nowojorską giełdą rynek finansowy stoi. Maklerem można być i w Australii i w Indonezji, a także oczywiście w większości krajów europejskich, w tym w Polsce. Łatwo się domyślić, że lokalizacją polskiej Giełdy Papierów Wartościowych jest Warszawa. Tak, jak w większości państw rynek finansowy skupia się w stolicy.

Trochę inaczej jest właśnie we wspomnianych już Stanach Zjednoczonych. Najsłynniejsza giełda nie jest bowiem w stolicy, czyli Waszyngtonie, ale w Nowym Jorku. Mityczna, zlokalizowana na Wall street giełda, której symbolem jest byk.

Co w zasadzie robią pracownicy Giełdy Papierów Wartościowych? Co się tam dzieje takiego, co ekscytuje ludzi, przyprawia ich o radość, ale też załamanie, depresję, zawały serca w związku z bankructwem.

Sprzedaż i kupno akcji to zadanie skomplikowane, to coś co wymaga dobrego przygotowania, znajomości szerszego kontekstu i śledzenia rynku. Jest tyle czynników, które mogą sprawić, że akcje danej spółki wzrosną, a wartość innych nagle spadnie, że dobry makler giełdowy musi śledzić wszystko – od nowych inwestycji, po politykę międzynarodową. Dzięki temu zarabia pieniądze dla swojego klienta i dla siebie przy okazji także. Jak wiadomo nie są one małe.

Wiecej

Różne Giełdy Papierów Wartościowych

Różne Giełdy Papierów Wartościowych

Kiedy jest się młodym marzy się o różnych rzeczach, między innymi o tym, kim chce się zostać w przyszłości. Ktoś chce być lekarzem, a ktoś inny prawnikiem, jeszcze inni marzą o karierze sportowej/ Okazuje się, że wielu młodych chłopców chciałoby być maklerami. Bowiem niesamowita atmosfera Giełdy Papierów Wartościowych, ze swoimi mitycznymi historiami, wielkimi sukcesami i niebotycznymi zyskami oraz zdarzającymi się tam także dotkliwymi porażkami skusiła już niejednego.

Duże ryzyko, ale także duży zysk, gdy umie się dobrze inwestować – tak w skrócie można opisać działanie każdej Giełdy Papierów Wartościowych. Ta najbardziej znana to oczywiście giełda nowojorska. Jednakże nie każdy wie, że Giełdy Papierów Wartościowych są prawie wszędzie. W Polsce oczywiście też. Polska giełda zlokalizowana jest w Warszawie i działa znów nieprzerwanie od 22 lat, odkąd jej działanie zainaugurowano w 1991 roku.

W Polsce także obraca się akcjami, bo na tym polega zadanie Giełdy Papierów Wartościowych. W naszym kraju także można zrobić spektakularną karierę maklera giełdowego, albo po prostu zarobić duże pieniądze na sprzedaży akcji skarbu państwa lub akcji prywatnych spółek giełdowych. Warto się tym więc zainteresować i zacząć inwestować.

Wiecej

Zarabianie na giełdzie

Zarabianie na giełdzie

Dla niektórych Giełdy Papierów Wartościowych to tajemnicze miejsca. Miejsca, w których rodzą się fortuny i upadają kariery. Miejsca, w których jest niesamowicie gwarno, głośno i dynamicznie. Miejsca, gdzie dzwoni dzwon, a na monitorach przelatują jakieś słupki. Miejsca, w których pracują mężczyźni ze słuchawkami na uszach i w czerwonych szelkach.

Oczywiście taki jest stereotypowy obraz Giełdy Papierów Wartościowych najczęściej wzorowany na giełdzie nowojorskiej. Ale jak się okazuje takie miejsca są także w Londynie, w Warszawie, a nawet w odległej Australii. Wszędzie tam sprzedaje się i kupuje różnego rodzaju akcje.

Najpopularniejsze dwa rodzaje akcji to akcje skarbu państwa, czyli takie, które państwo emituje samo, a także akcje spółek prywatnych, przedsiębiorstw całkowicie od państwa niezależnych. Maklerzy kupują i sprzedają w imieniu swoich klientów oba rodzaje akcji. Na obu rodzajach można bowiem zarobić. Wiele osób uczyniło właśnie Giełdy Papierów Wartościowych swoim głównym źródłem zarabiania pieniędzy. Takie osoby śledzą rynek giełdowy, szykują się na debiuty spółek i wiedzą kiedy należy zaryzykować, a kiedy przetrzymać i nie ryzykować ani odrobinę. To wymaga wieloletniej wprawy lub naprawdę niezawodnej intuicji, a najlepiej jednego i drugiego.

Wiecej